GRC Beton to lider technologii GRC – betonu zbrojonego włóknem szklanym. Zastosowanie tego materiału jest bardzo szerokie ze względu na jego wysoką jakość. Od wielu lat, bo już od roku 1978, firma zajmuje się betonem zbrojonym włóknem szklanym.

Czym jest beton zbrojony włóknem szklanym?

GRC, czyli Glassfibre Reinforced Concrete to materiał, do którego w pierwszej fazie produkcji zostają dodane włókna szklane, co czyni to beton bardzo trwałym i wytrzymałym. Włókno eliminuje lub znacznie ogranicza spękania skurczowe, które występują głównie w elementach nawierzchni betonowych. Moduł sprężystości włókien jest znacznie wyższy od modułu sprężystości betonu. Betony GRC (GFRC) składają się z:

  • cementu,
  • wody,
  • specjalnego piasku,
  • włókien szklanych o podwyższonej zawartości cyrkonu,
  • środków chemicznych, polepszających cechy i parametry gotowego betonu,
  • barwników,
  • innych dodatków w zależności od zastosowania i przeznaczenia.

Zastosowanie betonu GRC w architekturze

Materiał ten idealnie nadaje się dla projektantów przestrzeni publicznej i prywatnej. Poprzez swoją nowoczesność zachęca do zerwania z codzienną rutyną i pozwala na realizację oryginalnych wizji projektów. Beton zbrojeniowy wykorzystywany jest także do tzw. małej architektury” i architektury ogrodowej, ponieważ jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, a betonowe ławki czy stoły są stabilne i trwałe. Również attyki są dobrym przykładem na zastosowanie tego materiału. Wykonana z betonu GRC attyka, która służy do osłonięcia dachu, chroniąc sąsiednie budynki będzie odpowiednio trwała i elegancko wyglądała.

Oprócz architektury, GRC znajduje zastosowanie w infrastrukturze, akustyce i wnętrzach, zabytkach i detalach, wyposażeniu wnętrz, płytach brukowych i chodnikowych, elewacjach grc, fasadach i wielu innych.

Wejdź na stronę www.grcbeton.pl i zapoznaj się z usługami firmy GRC Beton. Możesz także przeczytać ciekawego bloga i dowiedzieć się więcej na temat betonu zbrojonego włóknem szklanym. W zakładce Kontakt”, znajdziesz adres firmy i dane kontaktowe. Zapraszamy!

Address

Our Address:

30-039 Kraków, ul. Pomorska 8/4

GPS:

50.0710861, 19.924996999999962

Telephone: